17. listopad

17. listopad

Jsou dny, ve kterých se otiskla lidská statečnost výrazněji než v jiných. Jsou dny, na které by se nemělo zapomínat. Jsou dny, které je třeba si připomínat.

Den boje za svobodu a demokracii a zároveň i Mezinárodní den studentstva patří mezi naše nejdůležitější svátky. Připomíná nám především dvě události, a to z let 1939 a 1989. V noci z 16. na 17. listopadu 1939 byly obsazeny vysoké školy v Praze, Brně a v Příbrami a uzavřeny na 3 dlouhé roky. Byl to jen začátek kruté reakce na studentskou protinacistickou demonstraci na pohřbu Jana Opletala 28. října. Druhá událost, která proběhla 17. Listopadu 1989, byla původně připomínkou oné události ze začátku druhé světové války, ale přerostla v protest a demonstraci proti komunistickému režimu a ve finále i v začátek Sametové revoluce.

Tento den je pro nás symbolem odporu proti totalitnímu režimu. Pokud Vás zajímá víc a rádi byste poznali detaily i významná místa s tímto dnem spojená, rádi pro Vás zajistíme procházku s kvalifikovaným průvodcem, který Vás provede nejen po stopách statečných studentů, ale také velmi důležitým zlomem v naší historii.

Mohlo by Vás zajímat

Plavby opět v provozu

Informace o aktuální nabídce.

Plavby opět v provozu

June04
Mezinárodní den dětí

Dnes je Den dětí! Třikrát sláva!

Mezinárodní den dětí

June01